Hakkımızda

Antalya OSGB

İş Sağlığı ve Güvenliğini Önemsiyoruz

Merkezi Kumluca olan, Finike, Elmalı, Demre ve diğer çevre il ve ilçelerde faaliyet gösteren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş ANTALYA OSGB deneyimli A, B, C sınıfı iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve sağlık personelleri ile işyerlerine iş sağlığı ve güvenliği, danışmanlık ve mühendislik alanlarında destek ve hizmet vermektedir.

İşyeri sahipleri, yöneticileri ve çalışanların yasal mevzuat ve kanunlar çerçevesinde çalışma hayatında iş sağlığı ve güvenliğinin önemini benimseterek, daha sağlıklı, güvenli ve huzurlu çalışma ortamları oluşturulmasında, destek sağlamakta ve iş birliği yapmaktadır.

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu başta olmak üzere diğer yönetmelik ve mevzuatlarla işveren ve çalışanlara bir takım görev ve sorumluklar getirildi.

İş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri ve sağlık personelleri ile yönetim ve fiili yapısıyla kendini kanıtlamış birçok firmaya İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetleri, mühendislik ve danışmanlık hizmetlerini yapmaktan gurur duymaktayız.

İşletmeler 01.Ocak.2014 tarihinden itibaren sürdürdükleri faaliyetlere esas olan N.A.C.E. kodlarına göre tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan işçi çalıştıran işletmeler ile 50 den fazla işçi çalıştıran az tehlikeli sınıftaki işletmelere iş güvenliği uzmanı, işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli görevlendirmelidir.

İstihdam etmek ya da bu hizmetleri OSGB’lerden yani Ortak Sağlık Güvenlik Birimlerinden hizmet satın almak zorundadır.